de club

We geven je graag wat informatie over Curling Club Utrecht. De CCU is een club waarbij het beoefenen van de curling sport centraal staat, maar waar de sociale kant van het gezamelijk sporten een heel belangrijke plaats inneemt. Wij spelen op zaterdagochtend van 09.00-11.00 uur op de binnenbaan van de Vechtsebanen in Utrecht. Daarna is het altijd goed toeven in de kantine van de ijsbaan. Ze serveren formidabele warme chocomel met slagroom!

curling club utrecht
VeBo-Cup Bokaal
curling club utrecht
Ad Hogema Trofee

CURLINGTERMINOLOGIE // DEEL 3

#SHEET
Een specifieke strook op het ijs, van 5×45 meter waarop curling wordt gespeeld.

#HUIS
De gekleurde ring van cirkels in het ijs waar naartoe gespeeld wordt.

#TEE
De middelste en kleinste cirkel in het huis,  ook wel button, dolly of doppie genoemd.

#SHOTSTEEN
De steen die het dichts bij de tee en dus in scorende positie ligt.

#BIJTERTJE
Steen die de buitenste ring van het huis nog nèt raakt.

#HAMMER
De 16e steen die in elk end gegooid wordt. Vaak doorslaggevend in de score en daardoor een groot voordeel.

NAAR DEEL 4  >>

over onze club

Momenteel bestaat Curling Club Utrecht uit 30 personen die met enige regelmaat een steentje komen gooien op de zaterdagochtend. Ons seizoen loopt van eind september tot begin maart. Het ledenbestand bestaat uit zowel mannen, vrouwen van jong tot oud.

De sport is zeer geschikt voor mindervaliden. De ijsbaan is goed bereikbaar en toegankelijk voor rolstoelen. En middels het gebruik van een ‘extender’ kan er vanuit de rolstoel een indrukwekkend steentje mee gespeeld worden.

Curling is bij CCU te spelen vanaf ±15 jaar. Dit in verband met het gewicht van de stenen (20 kilo). Er is wat power voor nodig om de steen in beweging te krijgen.

Op een “gewone” zaterdag vormen de leden die aanwezig zijn ter plekke teams om een wedstrijd te spelen, gaan werken aan hun techniek (lekker trainen) of verzorgen een curling clinic. Dit staat voor een ieder vrij. Vanuit de club worden er ook trainingen georganiseerd waarvoor je je kunt aanmelden via de website of nieuwsbrief (alleen voor leden). Raadpleeg onze agenda voor de planning van seizoen 2019/2020.

Toernooien
Daarnaast organiseert de CCU veel toernooitjes voor de leden, donateurs en buitenleden zoals:

  • De Opener (eerste speeldag van het seizoen)
  • Het Sinterklaastoernooi, met cadeaus en gedichten
  • Het Nieuwjaarstoernooi (ook voor leden van andere curlingclubs), met aansluitend een lunch
  • De VeBo-Cup (Vet en Borrel)
  • De Sluiter (laatste speeldag van het seizoen)

Competities
De CCU kent een grote traditie van interne competities zoals de Carrbridge Quaich en de Pairs competitie. Vorig jaar hebben we voor een nieuwe opzet gekozen. Namelijk een indivuduele competie: de EGO Cup!

De Monday Night League 2019/2020 is van start gegaan. Deze landelijke competitie wordt tweewekelijks op maandagavond gespeeld op Curlingbaan Zoetermeer. Ook leden van de CCU strijden mee om de titel, zoals team Eg Utreg met Manon, Daan, Michael, Ben, Jaap en Linda, team Moonrakers Neon met Bonnie, team Moonrakers Prime met Eelco, team Geonius met Marcel en Jeroen en team Talents met Lars.

Materiaal
Als club hebben wij uiteraard bezems en zooltjes ter beschikking om te gebruiken tijdens het spelen. De meeste leden schaffen echter na verloop van tijd zelf curlingschoenen en een bezem aan. Tevens beschikken wij over 12 hacks en 6 sets stenen. Zo’n set bestaat uit twee keer 8 stenen. Wij kunnen hierdoor de zes curlingsheets op de binnenbaan prepareren voor het spelen van curling. Ons materiaal kun je huren, neem daarvoor contact met ons op.

Ad Hogema trofee
Om onze waardering uit te spreken voor de inzet van onze leden, wordt er elk jaar tijdens de ALV één iemand in het zonnetje gezet. Hij of zij heeft zich dat seizoen bijzonder ingezet voor de club. Bijvoorbeeld door het geven van gepassioneerde clinics, het regelen van toernooien, het werven van leden, actief op social media, en ga zo maar door. Aan hem of haar wordt de Ad Hogema trofee overhandigd, een zilveren bodybuilder met brons broekje. De trofee draagt de naam van een zeer gewaardeerd clublid die tien jaar achtereen met de eer streek, doch zonder trofee. Daarom wordt sinds 2001 elk jaar dit beeld doorgegeven aan de volgende winnaar. Een overzicht hiervan vind je in onze eregalerij.

Enthousiast?
Word lid en kom curlen bij Neerlands gezelligste curlingclub. Wil je meer informatie over Curling Club Utrecht, neem dan contact met ons op.

CURLINGTERMINOLOGIE // DEEL 3

#SHEET
Een specifieke strook op het ijs, van 5×45 meter waarop curling wordt gespeeld.

#HUIS
De gekleurde ring van cirkels in het ijs waar naartoe gespeeld wordt.

#TEE
De middelste en kleinste cirkel in het huis,  ook wel button, dolly of doppie genoemd.

#SHOTSTEEN
De steen die het dichts bij de tee en dus in scorende positie ligt.

#BIJTERTJE
Steen die de buitenste ring van het huis nog nèt raakt.

#HAMMER
De 16e steen die in elk end gegooid wordt. Vaak doorslaggevend in de score en daardoor een groot voordeel.

NAAR DEEL 4  >>

Sluit Menu